Wiosenny Piknik w O.R. P.Z.E.R.i I. w Mosinie

„Ramię Matki jest najdłuższe, można na nim oprzeć całe życie”

Dnia 21.05.2003r o godzinie 18.00 w Kościele św. Mikołaja w Mo­sinie członkowie Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Eme­rytów, Rencistów i Inwalidów, uczestniczyli we Mszy św. w i inten­cji Matek, Ojców oraz wszystkich Emerytów, Rencistów i Inwalidów naszego Związku.

Po Mszy św. rozpaliliśmy ognisko. „Ogniomistrzem” był p. H.Olejniczak, który dostarczył drewno i czuwał, aby ognisko za wcześnie nie zgasło.

Wodzirejem pikniku była nasza Szefowa - p. L. Pozorska, która wprowadziła nastrój wspaniałej zabawy. Słuchaliśmy bajek dla do­rosłych oraz śpiewaliśmy różnorodne piosenki. Akompaniował nam na akordeonie p. E.Górny.

Swą obecnością zaszczycił nas ks. Proboszcz E.Majka i razem z nami śpiewał piękne pieśni Maryjne, harcerskie, biesiadne i inne.

Kulminacyjnym punktem pikniku było smażenie kiełbasek nad ogniskiem.

Piękna słoneczna pogoda, otaczająca nas wiosenna zieleń, zapach dymu, szampańskie humory sprawiły, że impreza była bardzo udana.

Dziękujemy ks. Proboszczowi, za udostępnienie terenu na zorgani­zowanie wspólnego spotkania oraz za duchowe wsparcie.

Panu Lechowi Jaroszczakowi, za sprezentowane wędliny, które mo­gliśmy smażyć nad ogniskiem- były pyszne.

Pragniemy przypomnieć mieszkańcom Mosiny, że rok 2003 został ogłoszony Europejskim Rokiem Osób Niepełnosprawnych. Na nasz apel o pomoc odpowiedzieli również GBS- Mosina, „Limaro”, „To­smak”, „ART-MIK”, „Czar”, „Tomexim”. Serdecznie dziękujemy!

Liczymy, że zgodnie z tegorocznym hasłem „Człowieku jesteś mi bliski- powiedz osobie niepełnosprawnej i okaż to czynem”, także inni okażą swoją hojność i zasilą konto bankowe Oddziału Rejono­wego PZERiI w Mosinie.

Nr konta: 90480007-3418-27006-1 w GBS- Mosina

Serdeczne Bóg zapłać!