Rady Duszpasterskie i Ekonomiczne

Troska o duszpasterski rozwój Kościoła towarzyszy Wspólnocie Wiernych od czasów Dziejów Apostolskich. Odpowiedzial­ność za poprawne administrowanie dobrami materialnymi parafii, diecezji czy całego Kościoła jest przedmiotem postanowień zawartych we wielu paragrafach Prawa Kanonicznego.

W naszej Archidiecezji dyskusje o tych sprawach prowadzili przed laty członkowie Zespołów Synodalnych i wielokrotnie te­mat ten był podejmowany na spotkaniach kapłańskich ogólno diecezjalnych. Wynikiem powyższych przemyśleń jest decyzja X. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z 25-09-2002 roku o powołaniu  Parafialnych Rad Duszpasterskich i Ekonomicznych. Skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej: X. Edward Majka, Jolanta Chudzińska, Zdzisława Drozdowska, Jarosław Fijałkowski (z Ludwikowa), S. Przełożona Maria Garbarek, Kinga Lewandowska, Tadeusz Małecki, Stanisław Nowicki, Przemysław Pio­trowski, Jakub Skutecki, Małgorzata Szeszko, Małgorzata Szymkowiak, Wojciech Tomczak, Bogna Zawieja. Skład Parafialnej Rady Ekonomicznej: Maciej Heydel, Krystyna Mikołajczak, Witold Niedzielski, Bogna Zawieja.

W następnym numerze „Wiadomości Parafialnych” podamy w całości STATUTY w/w Rad.