ALLELUJA, JEZUS ŻYJE!  JUŻ GO DŁUŻEJ GRÓB NIE KRYJE, JAK POWIEDZIAŁ

ZMARTWYCHWSTAŁ

Z okazji Świąt Wielkanocnych specjalnie dla czytelników „Wiadomości Parafialnych” reprodukcję swojego obrazu Chrystusa Zmartwychwstałego prezentuje Karolina Wasz­kiewicz. Obraz wykonała w marcu. Jej związki z Mosiną sięgają roku 1992. Zorganizo­wała przyjęcie i występy Mosińskiego Chóru Kościelnego na terenie Koszalina podczas wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w czerwcu 1991 roku, oraz tourne kolędowe w styczniu 1992 roku. 12 kwietnia 2003 o godzinie 16.oo w Mosińskiej Izbie Muzealnej odbył się wernisaż  obrazów Karoliny Waszkiewicz. Autorka w latach 1997 – 2003 brała udział w wielu wystawach plastycznych i konkursach organizowanych w Koszalinie, Bydgoszczy, Bobolicach i w Krakowie.  Za prezentowane prace otrzymywała nagrody i wyróżnienia. W czerwcu 2002 roku Mosiński Chór Kościelny miał okazję śpiewać pod­czas otwarcia wystawy jej obrazów w Galerii przy ulicy Ignacego Paderewskiego w Po­znaniu. Karolina Waszkiewicz wykonuje różnorodne dzieła plastyczne. Wśród jej prac wiele jest o tematyce sakralnej. Będzie możliwość posłuchania jej wierszy. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia obrazów i zapoznania się z jej twórczością.

Janusz Walczak