Przynajmniej raz w roku,

w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą

Ewangelia pokazuje, że miłość można okazywać na różane sposoby. Miłość wyraża się poprzez poznawa­nie, dotarcie do prawdy o drugim. Miłość wyraża się przez słowa. Jest to miły, lecz niepewny sposób oka­zania miłości. Miłość objawia się w czynie. Czynie nie lękającym się ryzyka utraty dobrego imienia, wła­sności i życia, czynie nie odbierającym wolności, lecz ją przywracającym. Mi­łość wyraża się w zachowaniu porządku, posłuszeństwie prawu Bożemu, w po­szanowaniu prawa kościelnego i państwowego. Miłość manifestuje się poprzez szacunek wobec prawa. Miłość urzeczywistnia się w spotkaniach obdarowujących bezinteresownością, darzących zainteresowa­niem. Miłość osiąga swoją pełnię przez obecność. Obecność w dobrym i złym, w pomyślności i w nie­powodzeniach, w chwilach podziwu, chwały i w momentach zapomnienia, odrzucenia, w zdrowiu i w chorobie, życiu i śmierci, pośród przyjaciół i wrogów, w zysku i stracie.

Komunia święta - kawałeczek białego, pszennego chleba, kruchego i delikatnego, ujmującego po­korą i cichością, budzącego zaufanie, wzruszającego swym posłuszeństwem i ofiarnością, a w nim Jezus, Bóg i Człowiek, Jego Ciało. Kilka kropli szlachetnego, złocistego, gronowego wina, a w nim Jezus, prawdziwy Bóg i prawdziwy Człowiek, Jego Krew. Komunia Święta - Bóg obecny w swym majestacie i wszechmocy przy człowieku i jednoczący i jednoczący się z człowiekiem miłością nie do rozdzielenia. Bóg w ten sposób odwzajemnia miłość stworzenia. W komunii Świętej mieszczą się wszystkie znane nam sposoby wyrażania miłości.

Kościół prosi by przynajmniej raz na rok przystąpić do komunii świętej. Skorzystać z najpiękniej­szej formy doświadczenia Boskiej miłości - obecności. Prosi by raz na rok w ten sposób odwzajemnić miłość Boga, w której jesteśmy skąpani na co dzień.

Ks. Sławomir Ruks