REKOLEKCJE

Pięć dziesięć, piętnaście, a może trzydzieści razy przeżywaliśmy już rekolekcje. Znowu -marzec, kwiecień to czas wielkopost­nych rozważań, refleksji, nawróceń ...

W naszej parafii rozpoczyna czas rekolekcji młodzież ze szkoły zawodowej i liceum - w drugiej połowie marca, w tym samym czasie szkoła nr 3. Szkoła podstawowa nr 1 i nr 2 - na początku kwietnia od 7-9 kwietnia spotkają się ze wspólnotą Dzieci Ła­ski Bożej by rozważyć kilka spraw Bożych, 9-11 kwietnia Gimnazjum ma swoje rekolekcje.

Natomiast dorośli w tym roku mają 4 spotkania rekolekcyjne. 30-go marca przez całą niedzielę głosi nauki rekolekcyjne X. Mariusz Matecki, w środę (2-go kwietnia) na wieczornej (nowennowej) mszy druga nauka, 6-go kwietnia (niedziela) nauki re­kolekcyjne głosi X. proboszcz Jan Polec z Wolsztyna, a w środę (9-go kwietnia) zgromadzimy się na wieczornej mszy o 18.00 by posłuchać czwartej nauki rekolekcyjnej w czasie tegorocznego Wielkiego Postu.

Matki różańcowe i kobiety całej parafii mają swoje spotkanie w środę (2-go kwietnia) po mszy nowennowej, a ojcowie różań­cowi i mężczyźni całej parafii mają swoje spotkanie w środę (9-go kwietnia) po mszy nowennowej.

Inny sposób przeprowadzenia rekolekcji - oby był dobrą okazją do zasiewu i wzrostu ziarna Słowa Bożego w naszych sercach.

X. E. MAJKA - PROBOSZCZ