Piknik Rodzinny
u Sióstr Uczennic Krzyża

      To miał być tzw. STARTER na nowy rok szkolno – katechetyczny dla dzieci zaangażowanych w Zespół Mikołajki i grupy misyjne Misjonarze Różańca oraz ich Rodziców i opiekunów. W parafii skierowałyśmy zaproszenie dla chętnych rodzin, które chciałyby spędzić z nami niedzielne popołudnie. Przygotowania do pikniku poprzedzone zostały „nowenną” o dobrą pogodę podjętą szczególnie przez dzieci. Wymodliły! Od rana świeciło wrześniowe słońce, a temperatura z godziny na godzinę wzrastała na termometrze. Jednym słowem – wymarzona pogoda.
      Zaskoczyło nas nie tylko błękitne niebo, ale i radość całego pikniku. Na naszych ogrodowych włościach bawiło się ponad 60 rodzin, a w sumie wypoczywało około 230 dzieci i dorosłych. Śmiechu, zabawy, śpiewu i tańca nie brakowało. Także drewna do ogniska było pod dostatkiem. Pod hasłem „Przypatrzcie się bracia i siostry powołaniu waszemu” darmo otrzymawszy dary i talenty darmo dawaliśmy swój czas, entuzjazm i radość.
Każdy mógł doświadczyć ogromu życzliwości, zasmakować pieczonej kiełbaski i spróbować kompotu z naszych ogrodowych owoców. Podniebienia podbiły pyszne gruszki „cynamonówki”, które obficie obrodziły tego roku.

Amen – Bogu na chwałę.
siostry z Mosiny