Nadzwyczajni szafarze Komunii św.

Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej zostali powołani w Archidiecezji Poznańskiej dekretem Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego 1 kwietnia 1999r. Są nimi alumni Arcybiskupiego Seminarium Duchownego począwszy od posługi akolitatu oraz mężczyźni w wieku od 35 do 65 lat.
     Posługa nadzwyczajnego szafarza Komunii św. wymaga odpowiedniego przygotowania, dlatego przed otrzymaniem upoważnienia do Arcybiskupa Poznańskiego, kandydat zobowiązany jest do ukończenia studium przygotowawczego.
      Zasadniczym obowiązkiem nadzwyczajnego szafarza Komunii św. jest pomoc w zanoszeniu Eucharystii chorym i niepełnosprawnym. Nadzwyczajny szafarz pomaga także w rozdawaniu Komunii św. podczas Mszy świętej.
     Każdego roku wszyscy szafarze odnawiają gotowość dalszej posługi przed biskupem w czasie uroczystej Eucharystii.
     W naszej parafii posługę nadzwyczajnych szafarzy pełnią panowie (w nawiasie podano rok ustanowienia):