16 – 05 – 2021r.

Niedziela Wniebowstąpienia

1.        Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone w poprzednią niedzielę. Zebraliśmy 7100 zł. Pieniądze zostały przeznaczone na zapłatę remontu naszych dzwonów i dzwonnicy.

2.        Nie ma kręgu biblijnego we wtorek. Ks. Diakon ma rekolekcje.

3.        Mężczyzn zapraszamy w środę 19 maja na kolejne spotkanie podczas którego poznajemy postać św. Józefa. Spotkanie odbędzie się po mszy wieczornej oraz po nabożeństwie majowym tj. ok 18.50.

4.        Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17,30.

5.        Biblioteka Parafialna jest czynna w środę od 16,00 do 17,30.

6.        Trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Każdego dnia spotykamy się  o godz. 20.00 w kaplicy adoracji. Zapraszamy.

7.        W sobotę 22 maja po wieczornej mszy świętej czuwanie modlitewne zamykające nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Podczas spotkanie modlitwa o dary Ducha Świętego i wspólne uwielbianie Boga w Duchu i w Prawdzie.

8.        W uroczystość Matki Kościoła tj. 24 maja jako parafia św. Mikołaja  pragniemy ofiarować Kościołowi i światu 24 godziny nieustannej modlitwy Różańcowej. W zakrystii można zapisać się na listę modlących się, aby w wyznaczonym czasie odmówić jedną część różańca w intencji o powstrzymanie zarazy.

9.        Biuro cmentarne będzie czynne w sobotę 22 maja w godz. od 9.00 do 11.00.

10.    Dodatkowa Msza święta dla dzieci komunijnych w ramach białego tygodnia będzie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

11.    Rozpoczął się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty po wieczornej mszy świętej. W niedziele maja prosimy aby odmówić litanię w rodzinach.

12.    Diakon Marek Nowak, który posługuje w naszej mosińskiej parafii, w najbliższą sobotę tj. 22 maja o godz. 10.00 przyjmie święcenia w stopniu prezbiteratu z rąk J.E. Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w Bazylice Archikatedralnej pw. św. App. Piotra i Pawła w Poznaniu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, niestety z powodu limitów wiernych, uczestnictwo możliwe jest jedynie na zewnątrz Katedry lub poprzez transmisję internetową dostępną pod linkiem: https://youtu.be/JOZFawiVIdY  Jednocześnie zapraszamy na Eucharystię Sekundycyjną, którą ksiądz neoprezbiter odprawi w naszej parafii w Niedzielę 30 maja o godz. 12.00. Po jej zakończeniu pragniemy wszyscy wspólnie świętować przy kawie, herbacie i cieście.

13.    Pamiętajmy o dk. Marku w naszych modlitwach by jak najlepiej przygotował się do przyjęcia tego sakramentu.

14.    W Biurze Parafialnym można nabywać książki autorstwa księdza Proboszcza Edwarda Majki. Zachęcamy do nabycia.

15.    Prosimy o  usunięcie nielegalnie postawionych ławeczek na cmentarzu, które utrudniają poruszanie się między grobami.

16.    Drodzy parafianie proszę Was abyście dalej przestrzegali wszystkich wymogów sanitarnych  związanych z uczestnictwem we mszy świętej podczas epidemii. Proszę Was, abyście rozsiadali się w Kościele i nosili maseczki. Korzystajcie z płynu do dezynfekcji. Jeśli policzycie, że jest już komplet uczestników proszę pozostańcie na dworze lub przyjdźcie na inną godzinę mszy. Msza św. o 12,00 jest transmitowana i zawsze po niej ok. 13.15 można przyjąć komunię świętą.

Zmarli:

śp. Helena Wieczorek l.74 z ul. Krotowskiego;

śp. Gertruda Grabarczyk l.75 z ul. Łąkowej;

śp. Henryk Olejniczak l.89 z ul Wysokiej;

śp. Zbigniew Cieplucha l.79 z ul. Asnyka.

Dobry Jezu …