27 – 05 – 2018r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY

1.     Dziś na 10.30 dzieci wspominają w modlitwie rocznicę zeszłorocznej 1-szej Komunii św.

2.     W poniedziałek o 19.00 bierzmowanie młodzieży.

3.     We wtorek św. Urszuli Ledóchowskiej. Wieczorem uroczyste zakończenie nabożeństw majowych na Pożegowie.

4.     We wtorek po wieczornej mszy św. katecheza o Eucharystii z okazji uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy szczególnie grupy duszpasterskie.

5.     W środę zapraszamy na nabożeństwo majowe i nowennę na 17.30.

6.     Katecheza do bierzmowania dla chłopców z klas siódmych w środę po wieczornej mszy św.

7.     W czwartek uroczystość BOŻEGO CIAŁA . Pierwsza msza o 7.30. O 9.00 wyruszamy z kościoła na procesję – 2-gi ołtarz na ścianie Urzędu Gminy, 3-ci na rynku Plac XX Października z racji 100 letniej rocznicy odzyskania Niepodległości Polski ołtarz na tle orła z koroną – buduje Żywy Różaniec, a 4-ty ołtarz w Parku buduje Akcja Katolicka – przy tym ołtarzu głównym celebransem będzie X. Jubilat Ryszard Bucholc – a kaznodzieją misjonarz z Zambii O. Wojciech Kozłowicz, Salezjanin. Po mszy wesprzyjmy materialnie misje w Afryce. Ostatnia msza w Kościele o 18.00.

8.     Ponieważ jest to ostatni dzień nabożeństw majowych – proponujemy mieszkańcom Mosiny – spotkajmy się w ten wieczór o 17.15 na majowym przy ołtarzu na Rynku – tu z radością i czcią odśpiewajmy wspólnie litanię loretańską. Będzie to nasze publiczne podziękowanie za 100 lat Niepodległości !

9.     1-go czerwca 1-szy piątek miesiąca. Spowiadamy do godz. 12.00 i po południu od 16.00.

10.           W sobotę od 7.30 odwiedziny chorych leżących. O 10.00 uroczysta msza św. w kościele Nawiedzenia na poznańskich Ratajach z udziałem szafarzy z całej diecezji i promowaniem nowych szafarzy m.in. naszego parafianina p. Huberta Skrzypka. Wspomnijmy w modlitwach o naszych szafarzach, którzy z takim poświęceniem czasu i sił służą nam w parafii.

11.           Zapraszamy na próby sypania kwiatów i przygotowanie do procesji Bożego Ciała, w poniedziałek i wtorek o godz. 16.30. Dziewczynki przychodzą na próbę z koszyczkami wypełnionymi listkami. Młodzież i starsze dzieci zapraszamy do noszenia feretronów. Liczymy na zaangażowanie dziewczynek i chłopców pierwszokomunijnych. Dziewczynki prowadzone będą przez wyznaczone osoby. Od środy prosimy o przynoszenie kwiatów polnych i ogrodowych do pojemników stojących przy kaplicy adoracji.

12.           Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na wspólną pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 14-15 lipca 2018r. Powitamy pielgrzymów idących pieszo z Poznania na Jasną Górę od 6-go do 15-go lipca. Koszt przejazdu autokarem z noclegiem i śniadaniem 125 zł. Zapisy z częściową wpłatą – 10-go czerwca po wszystkich mszach św.

13.           Parafialny zespół Caritas w dniach 25.06 – 30.06.2018 organizuje półkolonie dla dzieci w wieku 7–12 lat z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Odbiór formularzy zgłoszeniowych od poniedziałku do piątku w biurze parafialnym u Siostry Edyty.

14.           Na półkach z gazetami jest wyłożona prasa katolicka z ub. tygodni – prosimy zabierać lekturę do domu, przeczytaną zwracać by inni mogli z niej korzystać. W najbliższym czasie wyłożymy „Wiadomości Parafialne” z ubiegłych miesięcy i lat – jeśli ktoś zbiera całość – może uzupełnić brakujące numery. Warto też odświeżyć sobie wydarzenia parafialne z przed lat.

Zmarli:

† Krystian Adamczak  l. 42 z Wałbrzycha.

† Rafał Kujawa l.40 z ul. Słonecznej – pogrzeb w środę godz. 11.00