Figura Najświętszego Serca Pana Jezusa
poświęcona 25 listopada 2001r.

Rozmiar: 12832 bajtów

Długo czekał Chrystus, by mógł w swej figurze Najświętszego Serca wstąpić na cokół. Patrzył, przed wojną, na rozwijające się miasto. Był świadkiem, jak rozrastało się do liczby 5 tysięcy. Przyszła zawierucha wojenna, ręką nieprzyjacielską strącony z cokołu. Zniszczony, zgładzony jak tysiące Polek i Polaków, jak setki mieszkańców Mosiny. Ludzie i narody wyrównują długi, zwracają zagarnięte mienie, dobra kultury, wypłacane są rekompensaty za czas okupacji... a Ty Chryste ciągle czekałeś na powrót do Mosiny! Witamy Cię w to święto, które czcimy jako Uroczystość Chrystusa Króla! Króluj nam Chryste! Zawsze i wszędzie!Ks. Proboszcz E. Majka Takie jest zawołanie Akcji Katolickiej, ministrantów - ale czy Ty Chryste będziesz dla wszystkich Królem? Królem ich serc. Królem sumień. Królem poglądów, myśli? Mamy nadzieję, że z radością będziesz ponownie spoglądał w stronę królewskiego miasta Mosina. Bądź łaskaw dla tych co zbłądzą i upadną. Bądź miłosierny dla tych, co trwać będą w upadku. Bądź wyrzutem sumienia dla tych, co zapominają o Tobie i Twych sprawach. Spraw by od tej Uroczystości Chrystusa Króla w Mosinie prawdziwie brzmiało pozdrowienie: "Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie".

Ks. Proboszcz E. Majka